Ako začať podnikať – Krok za Krokom

Svet nepatrí inteligentným ale dravým

Vyššie spomínaný fakt je ten najhlavnejší dôvod prečo ľudia priemernej inteligencie (bez urážky) spravujú často viac majetku ako géniovia. Dravosť je to čo rozhoduje o Tvojom úspechu. Jeden úspešný človek raz povedal.

Od toho aby si bol milionár ťa delí 100 zlyhaní a tvojou úlohou je zlyhať čo najskôr a na čo najviac frontoch

To že si inteligentný ťa predurčuje na teplé miesto v korporáte a pomalé stúpanie po kariérnom rebríčku. Ak si však dravý, bude z teba pravdepodobne* boháč.

Inteligentní ľudia majú ešte jednu veľkú nevýhodu. Už dopredu vedia kde budú problémy, zatiaľ čo tí druhí sa s problémom stretnú až v procese… a vyriešia ho dravým spôsobom.

Čo keď si na to starý alebo mladý?

Reálne sa tieto argumenty dajú považovať za výhovorky. Ale áno, ak máš pod 25 je pravdepodobné, že vďaka nedostatku skúseností bude úspech Tvojich pokusov na úrovni 20%. Bude tam veľa naivity a neskôr otázok „prečo to nevyšlo“.

Ak máš viac ako 40, alebo 50 tak argument že si na začiatky starý je úplný nezmysel. Muž (alebo aj žena) po štyridsiatke majú vďaka skúsenostiam úspešnosť svojich pokusov na úrovni viac ako 50%.

Dôležité je začať – a je jedno že okolnosti nie sú dokonalé

Kde začať?

Začni prechádzkou. Choď na aspoň trojhodinovú prechádzku úplne sám. Vypni si telefón a v hlave maj jedinú otázku? Čo idem skúsiť? Možno Ťa napadne jedna vec, možno 10.

Pár tipov pre podnikanie bez kapitálu

YouTube kanál: Máš mobil? Nepotrebuješ už nič viac. Porozmýšľaj nad tým o čo sa chceš podeliť a skús natočiť niečo. Môže to byť skutočne čokoľvek, svoje publikum si nájde outdoor, šport, praktické rady… Pomohli sme na výslnie už niekoľkým influencerom. Vieme ako na to a preto nás Kontaktuj, v YouTube sme ako doma.

Napíš knihu: Publikovať svoju vlastnú knihu je dnes jednoduchšie ako kedykoľvek predtým a okrem času to nestojí vôbec nič. Netvárme sa však že to je pre každého. Je potrebné mať výnimočný životný príbeh (výhodou bolestivý a inšpiratívny), alebo hlboké vedomosti v konkrétnej odbornej téme. Je treba vedieť formulovať myšlienky pútavo, čo dokáže menej ako 10% ľudí a navyše je veľkou výhodou publikovať knihu v angličtine. Aj týmto sme si už niekoľko krát prešli, preto vieme pomôcť.

Remeslo má zlaté dno: Si zručný, ale robíš údržbára na plný úväzok v nejakej firme za 800 eur mesačne v hrubom? Svojou komfort zónou sa okrádaš o asi 2000 eur mesačne. Ak sa nevieš predať, mi Ťa „predáme“. V dnešných časoch chcú byť všetci influenceri alebo manažéri a to dáva príležitosť práve Tebe. Na začiatok Ti vytvoríme Google my Business konto, ktoré je úplne zadarmo. Napíš nám a určite sa to bude win-win spolupráca.

Web alebo eshop: Posledný tip vyžaduje kapitál aspoň niekoľko 100 eur. Máš nápad a predtým ako sa rozhodneš svojich pár stovák minúť nás kontaktuj. Webstránka je v dnešnej dobe esenciálna, ale aj tak Ti radi ponúkneme konzultácie aby tento web bol čo najúdernejší. Takisto web je len začiatok, dodatočné náklady na marketing začínajú hneď potom.

Prekonaj fázu skepsy

Po prvotnom nadšení často prichádza realita a nič nie je dokonalejšie v hádzaní polien pod nohy ako náš vlastný mozog. Predpokladaj, že Ty sám budeš prichádzať najčastejšie s dôvodmi prečo by si do toho nemal ísť. A čím viac týchto problémov nájdeš tým asi budeš (bohužiaľ) inteligentnejší.

 

*Pôvodne som chcel som napísať namiesto pravdepodobne slovo určite, ale nepreháňajme

Mohlo by vás zaujímať

Dohodnite si konzultáciu