Play europe (1)

Známa tvár je cesta k bohatstvu

Ak neexistuje skupina ľudí, ktorá ťa neznáša, niečo robíš zle

 

Keď sa v roku 2022 robila v Spojených Štátoch anketa medzi deťmi o tom, čo chcú byť keď vyrastú, výsledok mnohých prekvapil. Na prvej priečke sa medzi “dream džobmi” totižto umiestnil “influencer”. Je pravdepodobné, že väčšina detí si neuvedomuje všetky súvislosti, faktom však zostáva, že známa tvár znamená vysoký príjem – a toto je jednoducho fakt. Stačí keď sa pozriete na instagramové účty česko-slovenských hercov, spevákov, či dokonca politikov. Okrem príbehov a fotiek z osobného života, tam nájdete predovšetkým reklamu, a to v relatívne vysokej frekvencií. V posledných rokoch napríklad slovenskému Instagramu kraľovala Zuzana Plačková, ktorá mala začiatkom roku 2023 zhruba 900k followerov.

 

Prečo nemáš verejný profil aj ty? Prečo nevyužívaš silu sociálnych médií na to, aby si sa stal finančne nezávislý alebo aspoň si finančne neprilepšil? Mnoho ľudí sa rozhodlo zostať v tieni anonymity z rôznych dôvodov. Najčastejší z nich je, že nechcú verejne vystavovať svoju tvár, že nemajú v sebe exhibicionistu, klauna, nie sú herci… skutočnou odpoveďou však je komfort zóna. Vyber si to, čo je tebe blízke, to čo dokáže dať hodnotu tvojmu publiku. Môže to byť kľudne aj hubárčenie, štrikovanie… – to vieš najlepšie len ty. Proste jednoducho začni a niekam sa určite dostaneš.

 

Je viac než isté, že v momente keď opustíš komfort anonymity, sa na tvoj profil nech je kdekoľvek “prilepí” skupina hejterov a pripraví ti niekoľko trpkých chvíľ. Jeden status od internetových hackerov, ktorí si hovoria Anonymous na Facebooku tvrdí:

 

“Social media made you all way too comfortable with disrespecting people and not getting punched in the face for it.”

 

Moja rada je: nenechaj sa tým zastaviť. Ber to ako fakt a mysli na to, čo sa píše v nadpise tohto článku. Známa tvár je cestou k autorite, dôveryhodnosti a tým pádom aj k finančnej slobode.

 

Autorita sa vo svete internetu skloňuje veľmi často

 

Známa tvár predáva, známa tvár žne veľa pozornosti, známa tvár dodáva produktu či službe dôveryhodnosť. Skvelým príkladom odvahy je Andrej Babiš. Tento, v súčasnosti najbohatší Čech, sa narodil na Slovensku a jeho životná cesta je obdivuhodná. Toto nie je obdiv toho, čo dosiahol ako politik (k tomu sa vyjadriť neviem a nechcem), toto je hlavne o tom čo dokáže človek, čo si ide za svojím cieľom. Skupina jeho hejterov je väčšia ako skupina jeho obdivovateľov. Príklad je skvelý aj v tom, že Babiš sa na rozdiel od “teba” nenechal odstrašiť skupinou, ktorá ho nemá rada. Nechaj sa inšpirovať úspešnými, využi silu sociálnych médií, makaj na sebe a úspech určite príde.

Mohlo by vás zaujímať

Dohodnite si konzultáciu